Styl industralny – zobacz porady specjalistów!

Trend przemysłowy to kierunek aranżacyjny dla odważnych! Dowiedz się więcej o charakterystycznych aspektach tego stylu oraz postaraj się urządzić swoje pomieszczenie samemu.
Wielkie przestrzenie, wysokie loftowe mieszkania oraz minimalistyczne ozdoby – oto zasadnicze cechy stylu industrialnego. Styl industrialny znakomicie sprawdza się we mieszkaniach loftowych, ale możesz go także wykorzystać w kawalerce, gdzie strefa jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała bardziej atrakcyjnego profilu, meble z odzysku można powiązać z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Skoro już wiemy, jakie są charakterystyczne cechy wyglądu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Trudno stwierdzić, czy posiadamy większe skłonności do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko chcemy przekształcić otoczenie na ciekawsze a także bardziej kuszące. Warto zadbać o to, aby składniki o identycznych wartościach pojawiały się w całym pomieszczeniu. Projektowanie pomieszczeń w stylu industrialnym to „scalanie”, zatem konkretne przestrzenie nie powinny się od siebie separować co sprawia, że wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Trend przemysłowy tworzą w wielkiej mierze duże, otwarte oraz surowe powierzchnie, najlepiej uzupełnione dużymi oknami. Styl industrialny jest dla tych, którzy poszukują oryginalności a także czegoś, co odbiega od sztampowych wnętrz z folderów meblowych. Trend ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod naciskiem recesji rozpoczęto masowo likwidować fabryki oraz magazyny. Żeby pomieszczenie było dobrze oświecone i wpasowało się w trend przemysłowy, zrezygnuj z kotar a także zasłonek zdobiących okna. Meble i akcesoria należy zawsze dobierać logicznie oraz myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej a także lokatorów. Salon w kierunku przemysłowym powinien być utrzymany w zimnej, neutralnej barwie – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń oraz biel. Trend industrialny we wnętrzach widoczny jest szczególnie na ścianach – pokochaliśmy cegłę, cement oraz chłodne kolory farb. Beton- we mieszkaniach w trendzie przemysłowym stosowany, jest jako materiał wykończeniowy.

Profesjonalnie wykonana aranżacja winna robić wrażenie. Sądzę, że bez wątpienia do takich kompozycji można zakwalifikować aranżację w kierunku industrialnym, jaka robi wrażenie swoją prostota i niepowtarzalnością.
Kierunek przemysłowy jest bardzo prosty, chłodny, dlatego detale takie jak rury, kable, betonowe sufity są akcentowane. Doskonałe kolory do pomieszczenia w tym kierunku to barwy neutralne, beznamiętne, takie jak biel, kolory szarości, brązy, ceglana czerwień. Trend industrialny narodził się w okresie, gdy rozpoczęto przejmować hale fabryczne oraz przemysłowe na potrzeby lokalowe. Lofty a także pomieszczenia budowane od podstaw w kierunku przemysłowym wyróżniają się szerokimi, zajmującymi całą przestrzeń ściany z oknami, dużą przestrzenią i bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w budynku przedmiotów oraz szczegółów należy ograniczyć do minimum – trzeba kierować się zasadami minimalizmu. W tej sytuacji warto użyć betonu architektonicznego, który je zakryje, a dodatkowo pozwala zachować industrialny styl wystroju (praktycznym rozwiązaniem jest wykorzystanie gotowej do użycia pasty w tonie szarego cementu, doskonale odwzorowującej naturalny, szalunkowy beton. Obecnie trend industrialny kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością a także eleganckim gustem. Kiedyś ludzie do wnętrz znosili odnalezione meble, wykorzystywali meble i akcesoria zlokalizowane na terenie dawnych fabryk – tak narodził się trend przemysłowy. Wystarczy budynek, który dawniej służył do celów przemysłowych i adaptujemy go na cele mieszkaniowe, zachowując wszelkie ważne cechy budownictwa przemysłowego. Doskonale podkreśli styl kuchni, wspaniale sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w łazience! Dzięki temu udaje się uzyskać doskonały rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, że mieszkanie jest zbyt małe na styl industrialny. Tak samo, jak kolory istotne są również materiały wykorzystywane w takim wnętrzu. Styl przemysłowy korzysta z inspiracji przemysłową szorstkością i bałaganem, by paradoksalnie stanowić niezwykle efektowne, wręcz ekskluzywne wnętrza. Ściana, jaka pokryta będzie szarą cegłą, wprowadzi do salonu industrialny charakter. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na mieszkanie w loftach a także ruch industrialny producenci płytek wyszli swoim kontrahentom naprzeciwko wprowadzając na rynek płytki imitujące beton i metal. Zastanowimy się, jakie typy światła sprawdzą się we pomieszczeniach zaaranżowanych w ten szczególny sposób oraz jakie faktycznie rodzaje lamp wybrać, jeśli planujemy osiągnąć industrialny rezultat wyglądu we środku naszego mieszkania bądź domu.

You may also like...