Styl skandynawski – postaw na innowację!

W nordyckim wnętrzu idealnie sprawdzą się wiszące lampy sufitowe, które precyzyjnie rozświetlają kuchnię rozproszonym światłem! Zobacz nasze pozostałe wskazówki a także porady!
W mieszkaniach, zaaranżowanych „po nordycku” dominującymi barwami są: beż, stalowy, jasny błękit, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki a także akcesoria. Drewniana podłoga jest idealnym wykończeniem wnętrza zaadaptowanego na skandynawski klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem nordyckiego wyglądu są ekologiczne surowce. Ochoczo używanym gatunkiem drzewa w kompozycjach nordyckich jest sosna a także olcha – oba charakteryzują się kontrastową barwą a także licznym usłojeniem. Białe meble oraz ściany idealnie wieczorem się prezentują w stonowanym oświetleniu. Niemniej jednak siedziska w trendzie nordyckim nie będą optymalnym wyjściem w przypadku miłośników nurtu tradycyjnego. Do tej bazy wolno dodać barwne dodatki, tkaniny o wyraźnym, grubym splocie a także proste w formie meble. Tego rodzaju paleta kolorystyczna powoduje, iż kuchnia w stylu skandynawskim jest bardzo prosta i przejrzysta, a dodatkowo przytulna. Wszystkie te tony, powodują, że nasza kuchnia w nurcie nordyckim będzie prosta a także przestrzenna i równocześnie przytulna. W salonie urządzonym w stylu nordyckim doskonale sprawdzi się prosta, jednakowa posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż integralnym punktem tegoż kierunku, to naturalne detale takie jak kamień, drzewo, tkaniny z lnu oraz bawełny. Doskonale sprawdzają się tutaj stoły o lustrzanych blatach bądź komody. Niepodważalny must have stanowią drewniane meble, stoliki w stylu duńskim (mianowicie cechujące się miękką, opływową linią) i krzesła vintage – znalezione na pchlim rynku lub piwnicy. Idąc dalej, pragniemy zasugerować dodatki skandynawskie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Styl nordycki to jednocześnie minimalistyczne akcesoria, niewątpliwie eleganckie a także ekologiczne. Meble muszą być proste, idealnie gładkie fronty oraz blaty w tonie naturalnego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, nastrojowa. Kuchnia w stylu skandynawskim to świetne rozwiązanie, jakie łączy w sobie wiele zalet. Niejednokrotnie wykorzystywanymi artykułami w tym stylu jest drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie tylko będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą i przytulniejszą.

Styl skandynawski to połączenie minimalizmu a także funkcjonalności! Sprawdź ten wpis a także dowiedz się więcej o tym niezwykłym trendzie aranżacyjnym, jaki miło zaszokuje twoich gości!
Ponieważ kuchnia w trendzie nordyckim musi być przede wszystkim funkcjonalna, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą dekoracji, ile usprawniają codzienną pracę. W aranżacjach w kierunku nordyckim spotkamy się więc z szarymi, białymi czy brązowymi ścianami. I faktycznie – kolekcje zrobione w oparciu bezpretensjonalność i minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym a także ponurym nordyckim klimacie, jednak niemal na całym świecie. Kuchnia oraz salon w stylu skandynawskim z kolei opierają się na zastosowaniu dokładnie takich samych stylizacyjnie mebli. W tradycyjnej kuchni wyposażonej w kierunku skandynawskim są jasne ściany a także funkcjonalne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w kierunku nordyckim, to wybór będzie stosunkowo oczywisty: istotne są bowiem dla niego odcienie ziemi, jak beże, brązy a także szarości, a także biały, czarny i… zielony. Kuchnia w stylu nordyckim preferuje prostotę – dlatego wybieraj proste lub delikatnie frezowane fronty. Oczywiście jak w przypadku salonu – naszą bazę stanowią ciepłe barwy na ścianach oraz drzewo – na posadzce lub w postaci mebli – stanowią niewątpliwie rewelacyjną ozdobę każdego salonu i dodaje nordycki nastrój do pomieszczeń. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, by nasze pomieszczenie wyglądało jak z czasopisma o urządzaniu domów Styl wnętrz domów jest znacząco inny od pomieszczeń w dużych miastach Skandynawii. W kuchni w stylu nordyckim sprawdzą się także meble, jakie łączą w sobie kilka funkcji. Przemyślane zjednoczenie tych czynników powoduje, że pomieszczenia zaaranżowane w trendzie skandynawskim są bardzo przestronne oraz prezentują się czystością formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki oraz lniane zasłony to esencja ciepła w kierunku hygge. Meble kuchenne w stylu nordyckim to połączenie przywiązania do tradycji, naturalnych półproduktów z nowatorskimi sprzętami kuchennymi, które usprawniają codzienne obowiązki.

You may also like...